altalt

 

alt

 

Za nami VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie z cyklu Lubuskie Święto Pieśni. W niedzielę odwiedziło nasze miasto 11 chórów z całego kraju, żeby wziąć udział w zmaganiach konkursowych. Poddali się ocenie jury, w którym zasiadały osobistości świata muzyki: Pani Iwona Wisniewska – Salamon, dyrygent chóralny, wykładowca akademicki, chórmistrzyni, doktor habilitowany sztuki muzycznej; Pani Edyta Szostak – Kirzyc, absolwentka studiów chórmistrzowskich , Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sycowie; Pan Roman Hudaszek, kompozytor i aranżer, artysta muzyk, wykładowca w Instytucie Jazzu przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie oraz Przewodniczący komisji konkursowej – Pan Piotr Baron, dyrygent, nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie emisji głosu oraz wystąpień publicznych, animator życia muzycznego, Dyrektor PWSZ w Nysie. To tylko krótka charakterystyka jurorów, którzy posiadają w swoim dorobku wiele dokonań.

alt

 

Monster Truck Show Chaloupka w Sławie! Pokazy kaskaderskie i drift to tylko niektóre z atrakcji, jakie na was czekają! Zapraszamy we wtorek 25 września o godzinie 18:00.

alt

 

"Spotkania z podróżnikami" w Gminie Sława zataczają szersze kręgi.

Dotrzemy do dwóch kolejnych miejscowości po raz pierwszy:

zapraszamy do  Lipinek na godz. 16.00 a następnie pojawimy się w Starym Strączu o godz 18:30.

Oba spotkania odbędą się w niedzielę 30 września 2018.

Gościem będzie przezabawny Tomasz Korgol z opowieścią autostopowej podróży do Indii.

wstęp wolnyorganizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

alt

alt

 

W Sławie została rozegrana ostatnia edycja biegów przełajowych SOLID RUN 2018. Tegoroczny cykl biegowy składał się z trzech etapów. Zawodnicy biorący w nim udział rywalizowali w Śremie, Wilkowicach i Sławie. Mieli do wyboru dwa dystanse 10 km lub 20 km (dwie pętle). Przy okazji dzisiejszych zawodów organizatorzy przygotowali trasę dla najmłodszych sportowców.
Po sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste podsumowanie sezonu i nagrodzenie najlepszych biegaczy.

alt

 

 

Serdecznie zapraszamy na VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 23 września 2018 roku.

Przedstawiamy uczestników oraz jury festiwalu.

alt

 

Projekcja filmu i spotkanie z aktorką
W piątek (12 października) o godz. 17:00 w sławskim Domu Kultury odbędzie się seans filmu Najlepszy oraz spotkanie z Kamilą Kamińską odtwarzającym jedną z głównych ról w filmie. Scenariusz i reżyseria tego obrazu to dzieło Łukasza Palkowskiego. Jest on gratką dla kinomanów. Film zdobył łącznie sześć nagród na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymał m.in. nagrody indywidualne za scenografię, profesjonalny debiut aktorski (dla Kamili Kamińskiej) oraz Nagrodę Publiczności.
Film opowiada o drodze na szczyt Jerzego Górskiego organizatora Sława Triathlon, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym Triathlonie.
autor zdjęcia: Nikodem Szymański

alt

 

alt

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński