altW sobotnie popołudnie, 05 kwietnia o godz. 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie, przy kawie i pysznych wypiekach z Piekarni Gierczak, odbyło się spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać opowieści zilustrowanej slajdami z pielgrzymki, jakiej podjął się. Pilegrzym pokonał drogę blisko 4000 kilometrów pieszo, z Warszawy do Santiago de Compostela Drogą Św. Jakuba.

 

Pokaz pn:
"Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela"

Organizatorami są: Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.

 

alt04 kwietnia 2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego wzięło w nich udział 47 osób. Nominowani uczestnicy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Urszula Drożdżyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie i Renata Garbaciak z Biblioteki Publicznej w Sławie.

 

Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbył się wernisaż fotografii pana Jana Wojtasika „Pejzaże Puszczy Tarnowskiej", połączony z spotkaniem autorskim, podczas którego autor wnikliwie opowiadał o swojej pasji.

Na wernisaż przybyli uczniowie klas IV-VI z Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy Ciosańca.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy która będzie prezentowana  od poniedziałku 7 kwietnia do piątku 11 kwietnia w godzinach 14:00-18:00.

 

 

alt W sobotę 29.03.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbył się koncert amerykańskiego gitarzysty Khalifa Wailina Walter`a. Publiczność wysłuchała muzyki typu "boogie blues"jak określa sam Khalif Wailin Walter. Sponsor: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o.

 

altPo raz kolejny 29 marca 2014 roku dzieci wzięły udział w akcji noszącej tytuł "Kulturalny autobus". Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Sławskie Centrum kultury i Wypoczynku w Sławie, jest zorganizowanie dzieciom aktywnego spędzania czasu wolnego i zajeć, które poprzez naukę bawią. Od godzin porannych po wsiach gminy Sława kursował autobus, który przywiózł dzieci do Sława na boisko spotowe Orlik. Organizatorzy przygotowali dla dzieci  dzień sportu.

 
altZ okazji Międzynarodowego Dnia Teatru  młodzi aktorzy z sekcji teatralnej Domu Kultury w Ciosańcu, zaprosili swoje młodsze koleżanki oraz kolegów z klas 0 - III Zespołu Szkół w Ciosańcu na przedstawienie pt."Czerwony Kapturek"
 

alt28.03.2014 r. o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Sławie odbyły się II eliminacje XIV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy".  Konkurs ma już wieloletnią tradycję i  cieszy się wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dużym, wciąż rosnącym zainteresowaniem. Kolejny rok z rzędu mięliśmy okazję posłuchać młodych artystów interpretujących polską piosenkę, poziom był bardzo wysoki, ale wygrać musieli najlepsi.

 

alt21 marca 2014 r. w dzień kalendarzowej wiosny na plaży SCKiW zebrały się przedszkolaki uczniowie klas I – III szkoły podstawowej, aby w uroczysty sposób powitać wiosnę.
Grupa ponad 470 dzieci z Przedszkola Publicznego w Sławie, Niepublicznego Przedszkola Bajka - grupa Muchomory i Smerfy,  Niepublicznego Przedszkola Promyk - grupa Pluszaki i Klub Myszki Miki oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej przyniosły marzanny, jedne mniejsze, drugie większe, wszystkie piękne i kolorowe.

 

 

 
altDnia 20 marca 2014 roku na placu rekreacyjnym w Ciosańcu powitano wiosnę.
Wszystkie bilety zostały sprzedane, cena nie była wygórowana – jeden uśmiech i przebranie wiosenne. 
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji:
 
- konkurs na najciekawszą Marzannę
 
- konkurs plastyczny
 
- konkursy edukacyjne
 
- malowanie twarzy
 
- pieczenie kiełbasek
 
- gry i zabawy ruchowe.
 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński