alt

 

alt

 

Informujemy, że nie przyjmujemy już zgłoszeń do udziału w I eliminacjach XIX Festiwalu  Piosenki "Śpiewać może każdy". Przesłuchania odbędą się 26 kwietnia br. 
Zapraszamy do zgłaszania się do II eliminacji (24 maja br.) 

 

 

 

alt

 

"Opowieść historii niemożliwej, gdy wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali..."
tak zaczyna się opis podróży Klaudii Jadwiszczyk i Krzyśka Lewickiego, których będziecie mogli posłuchać w ramach "Spotkań z podróżnikami"

7 października w Sławie o godzinie 16:00 (ul. Głogowska 5) oraz

7 października w Ciosańcu o godzinie 18:30 (Dom Kultury w Ciosańcu)

szczegóły pokazów:

http://tworczehoryzonty.pl/…/na-rowerze-za-kolo-podbieguno…/

http://tworczehoryzonty.pl/…/na-rowerze-za-kolo-podbieguno…/

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Sława

mecenat: Bank Spółdzielczy we Wschowie wsparcie: OLYMPUS i Piekarnia Gierczak

 

 

Po raz szósty zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny. 14.10.2018r. w niedzielne popołudnie odbędzie się impreza z dynią w roli głównej.
Atrakcje dnia:
-pokaz sztuki carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach) w wykonaniu mistrza Łukasza Szczewczyka,
-plenerowy teatrzyk dla dzieci „Przygody krecika”,
-zupa dyniowa i inne dyniowe pyszności,
prezentacje artystyczne i animacje
-konkursy

alt

 

To Wy Wybraliście Gwiazdę alt

Sylwia Grzeszczak wygrała nasz plebiscyt i to ona będzie gwiazdą Dni Sławy 2019. Wystąpi w sobotę, 3 sierpnia. Właśnie załatwiane są wszystkie formalności, aby to ona bawiła sławian.
Plebiscyt, w którym to Państwo wybierali muzyka na Dni Sławy organizowaliśmy po raz trzeci. Ten był rekordowy. Wcześniej wygrała grupa LemOn i Afromental. Teraz Sylwia Grzeszczak, jej rywalizacja z Michałem Szpakiem była bardzo zacięta do ostatniej chwili. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Wygrała Sylwia Grzeszczak z wynikiem 2113 głosów (stan na godz. 12.00 kiedy zakończyliśmy głosowanie), Michał Szpak 2076 - głosów, Grzegorz Hyży - 635, Patrycja Markowska - 218 głosów, Sound’N’Grace - 180 głosów. W sumie w zabawie wzięło udział rekordowe 5222 osoby.

alt
Fot. Sylwia Grzeszczak Official

 

Na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW 27 września rozegrany został coroczny festiwal biegowy pn. ”Biegiem do Sławy”. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z naszej gminy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali na różnych dystansach. Odległość startu od mety zależała od wieku biegaczy. Wszystkim chętnym, którzy zdecydowali się na start w imprezie, zostały wręczone pamiątkowe medale. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali piłki lub plecaki, nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Sławy. Uczestnikom gratulujemy udziału w dzisiejszych zawodach oraz życzymy sukcesów w kolejnych startach.

alt

 

altalt

 

Za nami VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie z cyklu Lubuskie Święto Pieśni. W niedzielę odwiedziło nasze miasto 11 chórów z całego kraju, żeby wziąć udział w zmaganiach konkursowych. Poddali się ocenie jury, w którym zasiadały osobistości świata muzyki: Pani Iwona Wisniewska – Salamon, dyrygent chóralny, wykładowca akademicki, chórmistrzyni, doktor habilitowany sztuki muzycznej; Pani Edyta Szostak – Kirzyc, absolwentka studiów chórmistrzowskich , Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sycowie; Pan Roman Hudaszek, kompozytor i aranżer, artysta muzyk, wykładowca w Instytucie Jazzu przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie oraz Przewodniczący komisji konkursowej – Pan Piotr Baron, dyrygent, nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie emisji głosu oraz wystąpień publicznych, animator życia muzycznego, Dyrektor PWSZ w Nysie. To tylko krótka charakterystyka jurorów, którzy posiadają w swoim dorobku wiele dokonań.

alt

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński