alt23 października 2014 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczystość ŚWIĘTO SENIORA. Dzieci i młodzież z Domu Kultury zaprezentowały program artystyczny wokalno - taneczny. Przy słodkim poczęstunku i wspólnym śpiewaniu piosenek biesiadnych, czas upłynął w miłej i pełnej dobrego humoru atmosferze.  Organizatorami imprezy  było SCKiW - Dom Kultury w Śmieszkowie, Sołtys, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet filia Śmieszkowo, Rada Sołecka wsi Śmieszkowo.

 

alt Dnia 30.10.2014 r. o godzinie 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się koncert muzyczny "Liryczne Jesienne Koncertowanie".
Wystąpili: Katarzyna Diokić - recytacja, Henryk Cyran i Tomasz Łuczak - piosenka, Izabela Jankowiak - piosenka, Marcelina Sobczak - recytacja, Zespół "KL" -piosenka, Stacja Poezja - piosenka. Można było wysłuchać utwory muzyczne: Agnieszki Osieckiej, Ryszarda Riedla, Marka Sochackiego, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Bellona, Marka Grechuty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Motto:
"Zamykam drzwi i wszystkie wspomnienia
Odkrywam świat, przyjaźń, ludzi i siebie
Tamten blask jakoś stracił znaczenie
Tamten czas pozostawiam dla Ciebie"

 

alt25 października br. po raz 46 po Gminie Sława kursował Kulturalny Autobus. Dzieci i młodzież tego dnia odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Sławie. Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji - pokazy sprzętu gaśniczego, pokazy wozów strażackich, sprzętu technicznego używanego podczas akcji ratunkowych.

 

alt"Maroko - U bram Afryki" taki tytuł nosił pokaz slajdów Bartka Piziaka z Krakowa, który był kolejnym gościem w ramach"Spotkań z podróżnikami" w Sławie, realizowanych przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Twórcze Horyzonty.
Pokaz odbył się się w sobotę 25.10.2014 r. o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie - ul. Głogowska 5.

Pokaz przybliżył jeden z muzułmańskich krajów północnej Afryki - Maroko, który jest przedsionkiem Czarnego Lądu. Królestwo Maroka to zarówno piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim, majestatyczne góry Atlas oraz nieokiełznane tereny Sahary.

Prezentowane fotografie odkrywają bogactwo Maroka - jego historię, kulturę, mniejszości etniczne, a przede wszystkim aktualną sytuację kraju, nazywanego często Lwem Maghrebu. W trakcie pokazu odwiedziliśmy plac Dżemma Efna el-Fna, zagubiliśmy się w zaułkach starej mediny w Fezie, zobaczyliśmy jak wygląda życie rybaków z As-Sawiry oraz tradycyjnie potargowaliśmy się na marokańskich sukach. Nie zabrakło także miejscowych specjałów: miętowej herbatki, gotowanych ślimaków i tadżinu. A całość dopełniła fantastyczna muzyka rai i gnaoua.

 

alt19 października 2014 r. na terenie Domu Kultury w Sławie odbył się II Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy”. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencjach m.in.: szukaniu „złotej dyni”, dyniowym slalomie, rzeźbieniu z dyni, zbieraniu kasztanów, rzucie ziemniakiem do celu. W każdej konkurencji na zwycięzców czekały ciekawe nagrody. Ponadto wszyscy uczestnicy były nagradzani słodyczami ufundowanymi przez państwo Elżbietę i Marcina Piasny właścicieli Marketu Groszek i Astra oraz przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie. Publiczności zaprezentowały się zespoły taneczne TUTU i PSOTKI , Klub Piosenki Biesiadnej „Sławianie” z miejscowego domu kultury oraz dzieci i młodzież z sekcji wokalnej SCKiW – Domu Kultury w Sławie. Swój talent wokalny zaprezentowali: Paulina Pesz, Oliwia Taras, Kacper Mikołajczuk, Marcelina Sobczak, oraz duet KJ - Julia Jurewicz i Kamila Mroskowiak. Do najsmaczniejszych atrakcji należała degustacja pysznych sezonowych specjałów takich jak: pychotki dyniowej, skubańca dyniowego, ciastek marchewkowych i zupy dyniowej przygotowanych przez Ligę Kobiet z Lipinek. Konkurs na największą dynię w Gminie Sława wygrał pan Przemysław Michalewicz ze Sławy, który wyhodował dynię o obwodzie 291 cm. Drugie miejsce zajął pan Grzegorz Michalak z Nowego Strącza, którego dynia mierzyła w obwodzie 255 cm, natomiast trzecie miejsce zajęła pani Alicja Polańska z Lipinek, której dynia mierzyła 253 cm.

 

alt

 

alt12 października 2014 r. w Kościele pw. św. Michała Archanioła odbył się spektakl teatralny poetycko-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II pt.: „Co może jeden człowiek" na podstawie scenariusza i reżyserii Jana Nowickiego.
Wystąpił zespół De Profundis  w składzie: Cezary Chmiel - syntezatory, Tomasz Kudyk – trąbka i Marek Stryszowski - saksofony, wokal, flet oraz Jan Nowicki.

 

altW dniach 26.06.2014 r. - 04.07.2014 r. w Domu Kultury w Krzepielowie odbyła się wystawa prac rękodzielniczych pań: Krystyny Małyniak z Akademii Kreatywności, Urszuli Małyniak oraz Justyny Jaroszewicz z Nowych Drzewiec. Panie wystawiły swoje prace, aby chętni odwiedzający dom kultury mogli zapoznać się z techniką wykonywania przepięknych upominków z papieru, wikliny papierowej, nasion, bristolu i wielu wielu innych materiałów. Pani Urszula Małyniak wystawiła swoje prace wykonane metodą decupage. Były to butelki, miseczki, wazony. Pani Krystyna Małyniak zaprezentowała przepiękne drzewka wykonane ze wstążki, papieru oraz krepy, pomysłowe i ręcznie wykonane bukiety z kwiatów, kartki okolicznościowe, upominki na różne okazje ze wstążki, papieru i krepy. Pani Justyna Jaroszewicz pokazała swoje prace, które w większość wykonała z wikliny papierowej. Były to koszyczki na butelki, wózeczki dziecięce, koszyczki na owoce i wiele innych pomysłowych i przepięknych rzeczy na różne okazje.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W pierwszym dniu dom kultury odwiedziły dzieci z klas I, IV, V, VI Szkoły Podstawowej z Krzepielowa. Przez następne dni wystawę zwiedzali mieszkańcy Krążkowa i Krzepielowa. Warto było zobaczyć eksponaty wystawione i zapoznać się z techniką ich wykonywania. Jednocześnie można było przekonać się, że takie materiały jak papier, wstążka, krepa, klej i pomysłowość oraz cierpliwość daje wspaniałe efekty. Dom Kultury w Krzepielowie dziękuje pani Urszuli Małyniak, pani Krystynie Małyniak oraz pani Justynie Jaroszewicz za udostępnienie eksponatów na wystawę.

 

alt27.09.2014 r. w sobotni wieczór o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie z podróżnikiem - Andrzejem Budnik pt."Chiny (nie)codzienne".

Gość pan Andrzej Budnik przedstawił opowieść z czterech pobytów w Państwie Środka na przestrzeni jednej podróży, która trwała ponad cztery lata. Chiny - kraj ogromny, bardzo zróżnicowany społecznie i kulturowo, za każdym razem ukazywał podróżnikom inne oblicze. Wędrując starali się omijać wielkie miasta i wybierać te mniejsze, które jednakże okazywały się być wielkości Warszawy. Chcieli być jak najbliżej ludzi, poznać ich troski i sukcesy, dni radosne i te smutne. Przez swoją otwartość i dociekliwość trafiali do chińskich domów i mieli okazję poznać ten kraj naprawdę od środka, z poziomu zwykłego mieszkańca. Na koniec pobytu, gdy już w Chinach się "zadomowili" przyszła największa próba - jak odnaleźć w dwumilionowym mieście dwa skradzione rowery, na których jechali z Bangkoku do Polski...

 

altDnia 16 sierpnia br. w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Finałowy - Akordeon Nowa Podróż Muzyczna w ramach VII Polsko - Niemieckich Spotkań Muzycznych. Wystąpił Warszawski Duet Akordeonowy: Jacek Małachowski - akordeon o Piotr Kopietz - akordina, akordeon. Publiczność miała okazję wysłuchać muzyczną podróż przez utwory komponowane od XVII wieku do współczesności. W programie pojawiły się kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Aram Chaczaturian, utwory Astora Piazzoli,  utwory radzieckie, ormiańskie jak również francuskie i jazzowe.

Dyrektor Festiwalu: Piotr Kokorniak Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Dyrekcja Artystyczna: Ewa i Mariusz Monczak - Fundacja Ars Activia.

Festiwal to letnie przedsięwzięcie artystyczne w  Sławie mające na celu prezentacje koncertów muzyki kameralnej o wysokim poziomie artystycznym. W ramach tegorocznej edycji festiwalu odbyły 3 koncerty, w których wystąpili tradycyjnie artyści z Polski i Niemiec.  Podczas koncertów można było wysłuchać trzech zróżnicowanych  stylistycznie i brzmieniowo koncertów.

 

alt09 sierpnia 2014 r. o godzinie 19:45 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Muzyki Celtyckiej - Celtic Ensemble w ramach VII Polsko - Niemieckie Spotkań Muzycznych u św. Michała Archanioła w Sławie pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Publiczność mogła wysłuchać muzykę celtycką z Anglii, Irlandii, Szkocji, Bretanii, Galicji i Kornwalii.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin