alt

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altW Domu Kultury w Sławie odbył się spektakl pt. "Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie". Teatr Obwoźny Włóczykij gościł ostatnio w Ciosańcu i Krzepielowie, a 30.08.2016 dał przedstawienie dla najmłodszych mieszkańców Sławy. Wstęp na spektakl był darmowy.
50 minutowy, zabawny występ zaangażował dzieci do wspólnej zabawy.

Tekst J. Paczkowska, foto H. Cyran

 

altW minioną sobotę (tj. 27.08.2016 r.) na plaży miejskiej w Sławie odbyła się druga edycja Pikniku Służb Mundurowych i Ratownictwa Medycznego pod patronatem Burmistrza Sławy.
Na terenie ośrodka SCKiW powstało wiele stref, m.in. strefa medyczna, wojskowa, policyjna, strażacka, nadleśnictwa, artystyczna i gastronomiczna. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Imprezę rozpoczął piękny pokaz umiejętności Zespołu Mażoretek „Finezja” działających przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej,

 

altZapraszamy do Domu Kultury w Sławie 30 sierpnia 2016 r. o godz. 12:00. Teatr obwoźny Włóczykij przedstawi opowieść o języku polskim pt. "Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie". Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, wstęp bezpłatny.
Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie to 50 minutowy, kolorowy, rozśpiewany i roztańczony spektakl dla dzieci o języku polskim, angażujący młodych widzów do przekomarzania się, podpowiadania i wspólnego śpiewania.

 

altJeszcze cztery "Spotkania z podróżnikami" odbędą się w tym roku w Sławie.

Zapraszamy tradycyjnie na niedzielne popołudnie (godz. 16:00)

4 września do Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5.

Gościem będą Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik z opowieścią o swojej ostatniej podróży...do Australii

Australia – szalona i piękna przygoda

Wyobraź sobie, że jesteś w miejscu, gdzie nie ma nikogo w promieniu 300-400 km. Budzisz się ze wschodem słońca, nad głową latają kolorowe papugi, a wokół Ciebie jest oszałamiająco piękna przyroda - busz,

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altObwoźny „Teatr Włóczykij” odwiedził ostatnio Dom Kultury w Ciosańcu oraz Krzepielowie. Spektakl, który zaprezentowano najmłodszym widzom trwał 40 minut i był oparty  na bajce Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. To przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu młodego człowieka. Przedstawienie grane przez jednego aktora z użyciem tradycyjnych form teatralnych (tj. pacynki, kukiełki i maski) cieszyło się sporym zainteresowaniem i wywoływało entuzjastyczne reakcje małych widzów.

A. Paczkowska

 

altZapraszamy do Sławy na mega imprezę na koniec lata! Przyjdźcie całymi rodzinami, ze znajomymi i sąsiadami na Piknik służb mundurowych i ratownictwa medycznego Baczność...Spocznij...Na plażę marsz! Pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altMiniony weekend upłynął pod znakiem wielkiej rozrywki i udanej zabawy. Tradycyjne święto naszego miasta jak zwykle przyciągnęło rzeszę mieszkańców i turystów. Historia Dni Sławy sięga 1991 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano cykl imprez masowych pod nazwą Jarmark Sławski. W tym roku imprezę rozpoczęto od wystawy malarskiej (piękne pejzaże malowane na liściach) pt. "Zaklinając czas w palecie barw" Ewy Lipnickiej oraz prezentacji kolejnej książki napisanej pod redakcją Alfreda Roslera pt. "Z Kresów do ... Sławy". Przeczytać można w niej wiele historii pokolenia naszych dziadków, przy czym każda z nich jest historią zarówno niewyobrażalną i straszną, a jednak tak boleśnie prawdziwą. Na scenie przy plaży głównej SCKiW tego wieczoru publiczność rozweselał kabaret K2 i Tomasz Jachimek.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin