alt30 stycznia 2016 r. w Focus Mall Zielona Góra odbył się ,,Konkurs karaoke-Mam tę moc" w zasadzie bardziej traktowany jako wspólną zabawę z piosenkami z filmu ,,Kraina Lodu". Do wyboru można było wybrać piosenkę z w/w filmu.Naszym reprezentantem był Kacper Mikołajczuk. Jako jedyny chłopak w konkursie zaśpiewał piosenkę "Ulepimy bałwana". Występ bardzo udany, nagrodzony ogromnymi brawami. Kacper otrzymał upominki z filmu "Kraina Lodu".

 

altW niedzielę, 31 stycznia odbyła się I Sławska Kąpiel Morsów, organizatorem była Lidia Szumska. Wydarzenie to połączone było z akcją charytatywną na zakup protez dla Wiktorii.

 

altW Domu Kultury w Krzepielowie na uczestników czekało wiele twórczych i ciekawych zajęć. Pod czujnym okiem opiekunów dzieci i młodzież wykonywały miecze i ubrania rycerskie, budowały zamki, poznawały życie w średniowieczu, piekły średniowieczne podpłomyki, wykonywały kwiaty z bibuły i krepiny, uczyły się piec ciasto. Dodatkową atrakcją były zajęcia z choreografem. Spośród propozycji przygotowanych przez opiekunów każdy znalazł coś dla siebie.

 

 

 

altPierwszego dnia odbył się bal karnawałowy,wszyscy uczestnicy doskonale się bawili przy przygotowanej do nich muzyce.Dzieci zaprezentowały się wielu barwnych przebraniach.W trakcie zabawy przybył św.Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi upominkami . Trzeba przyznać, że energii i chęci do zabawy dzieciom nie brakowało.

 

altSzóstego dnia ferii zimowych w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie z panem Ireneuszem Bartoszkiem z Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych - Oddziału w Sławie. Dzieci dowiedziały się między innymi w jaki sposób przekazywano sobie listy w dawnych czasach, jak wygląda hodowla gołębi i jak współcześnie wykorzystuje się gołębie do lotów na długie odległości w organizowanych zawodach i konkursach. Niespodzianką była prezentacja gołębi. Uczestnicy mięli okazję zobaczyć je z bliska i pogłaskać. Następnie odbyły się warsztaty robienia kwiatów z bibuły oraz malowania akwarelą.

 


 

altPierwszy dzień ferii w Domu Kultury w Sławie, dużo uśmiechu i radości - magicznie i historycznie w kulturze średniowiecza.

 

 

 

 


altDrugiego dnia ferii zimowych w Domu Kultury w Sławie dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. "Złota Kaczka". Ponadto brały udział w działaniach twórczych "Śladami Bazyliszka" oraz warsztatach malarstwa dawnego "Średniowieczne sceny rycerskie na desce".

 

 

 


 

altZapraszamy na zajęcia do Domu Kultury w Sławie. 

Zapisy w formularzu na stronie http://kloclegownia.pl/karnawal-w-slawie/ lub w Domu Kultury w Sławie

 

 

alt

 

alt24 stycznia 2016 r. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie mogliśmy posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu Zespołu "Sławianie" z Domu Kultury w Sławie. Nad oprawą muzyczną czuwał zespół w składzie: Henryk Cyran (gitara) oraz Stefan Jankowski i Zbigniew Gawryluk (akordeony).

 

 

alt

 

 

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt„Karnawał z przebojami Jana Kiepury” to tytuł Koncertu Noworocznego, który odbył się 17 stycznia 2016r. w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie. Podczas koncertu zaprezentowano niezapomniane przeboje z repertuaru Jana Kiepury, najsłynniejsze arie z operetek i piosenki m.in. „Wielka sława to żart” J. Straussa, „Twoje jest serce me” F. Lehara, piosenki neapolitańskie „Nie zapomnij mnie”, „O solle mio”. Wystąpił Dariusz Pietrzykowski (tenor) przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego w składzie: Mariusz Monczak (skrzypce) i Piotr Niewiedział (fortepian). Dopełnieniem całości były kolędy, które wraz ze swoim tatą Mariuszem Monczakiem zagrał młody skrzypek 10-letni Mikołaj Monczak. Słuchacze byli zachwyceni perfekcją i wspaniałym wykonaniem utworów, czego dowodem były gorące i wielokrotne, gromkie brawa. Koncert zakończono utworem na bis: „Brunetki, blondynki” z filmu „Kocham wszystkie kobiety”.
Organizatorzy: Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin