altBaczność...Spocznij...Na plażę marsz! Piknik Służb Mundurowych i Ratownictwa Medycznego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. 29 sierpnia 2015r. na plaży SCKiW pojawiły się strefy: medyczna*wojskowa* policyjna *straży pożarnej *nadleśnictwa *artystyczna* kulinarna *myśliwska*.
Główny sponsor imprezy firma DUON - jest jednym z wiodących niezależnych dystrybutorów gazu ziemnego w Polsce oraz najszybciej rozwijającym się sprzedawcą na krajowym rynku energii elektrycznej i gazu.

W programie odbyły się:
· Zabawy z patrolem WOPR Sława, pokaz akcji reanimacyjnej na Jeziorze Sławskim
· Pokaz sprzętu policyjnego, tajniki daktyloskopii
· Prezentacja broni palnej, bojowej, saperskiej i inne ciekawostki wojenne m.in. amerykańska broń M1 i M14
· Stanowisko z wyposażeniem indywidualnym żołnierza Wojska Polskiego, urządzenia treningowe CYKLOP i CZANTORIA, materiały promocyjne
· Karetki typu S i typu P, przyczepa ambulatoryjna, darmowe pomiary ciśnienia
· Samochód rozpoznawczo-gaśniczy Nadleśnictwa Sława Śląska
· Przejażdżki historycznym samochodem
· Ciekawostki Koła Łowieckiego „Ryś”, jastrząb Chary i sowa

 

altNajpiękniejszą kobietą sławskiej plaży okazała się Kinga Bilińska z Wrocławia. I wicemiss została Jolanta Frankowska z Jakószowa, a II wicemiss Katarzyna Strzelecka z Miękini. Tytuł Miss Publiczności zdobyła Kinga Bilińska. Zieloną kartę do konkursów Foto Models Poland otrzymała Daria Jarzyna z Nowego Tomyśla oraz Queen Of Poland otrzymała Dominika Filipowicz z Zielonej Góry, która została również Miss Sławskiej Plaży "Czytelników Gazety Lubuskiej".
22 sierpnia 2015r. o godz. 15.00 na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie odbyły się X Wybory Miss Sławskiej Plaży. Imprezę poprowadzili Izabela Maciuszek – aktorka filmowa i telewizyjna, prezenterka oraz wokalista Kolorowych Gitar.

 

alt14.08.2015 w ramach Letniej sceny muzycznej odbył się koncert muzyki elektronicznej Adama Łuczaka. Młody i utalentowany artysta zdobył serca słuchaczy prezentując autorskie utwory. Muzyk jest naładowany pozytywną energią, ma wielką radość z tego, co robi. Życzymy mu w przyszłości wielu autorskich nagrań i aby materiał znalazł się na płycie.

 

alt08.08.2015r. mieszkańcy i turyści mogli obejrzeć pierwszy film z cyklu kina plenerowego "Sławne iluminacje X muzy". Niestety 10 minut przed końcem seans przerwał deszcz.

 

alt7.08.2015r. Fayah Inna Di Nation reggaeowym brzmieniem rozkręcili publiczność do zabawy. Z plenerowej sceny popłynęły autorskie hity. Koncert trwał prawie 2 godziny. Po imprezie artyści rozdawali autografy i fotografowali się ze swoimi fanami. Dziękujemy Artystom za żywiołowy i gorący występ.

 

altSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym przez nas Sławskim Spotkaniu z Piosenką Żołnierską

REGULAMIN STR 1          REGULAMIN STR 2

KARTA UCZESTNIKA

 

altW dniach 31 lipca do 2 sierpnia 2015r. w Sławie odbyły się dni miasta pod nazwą „Lato bez granic-Sława 2015”. Największą gwiazdą tegorocznej imprezy był znany zespół Bracia  oraz Skaldowie i Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Zespoły wystąpiły w piątkowy i sobotni wieczór na scenie przy plaży SCKiW. Występy przyciągnęły tysiące osób. W piątek odbył się też koncert Mistrza trąbki Igora Cecocho z zespołem instrumentalnym w składzie: Nadia Monczak skrzypce I, Natalia Janik skrzypce II ,Andrzej Hop altówka, Anna Szmatołą wiolonczela i Maksymilian Święch klawesyn.

 

altW poniedziałek 20 lipca 2015r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się kolejne spotkanie pań z Akademii Dorosłego Człowieka z dietetyczką Igą Sobczyk w ramach projektu dofinansowanym ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Lider projektu Łucja Niewiadomska

 

alt20 lipca 2015r.   odbył się pierwszy otwarty wakacyjny trening fitness. Zajęcia na plaży SCKiW poprowadziła Justyna Baumann, która uwielbia aktywnie spędzać czas i z fitnessem związana jest od lat. Dla wszystkich, którzy chcą się wyskakać i spalić całe mnóstwo kalorii! Już w najbliższy poniedziałek o 20.00 zapraszamy na plażę

 

 

altPo raz 10 zostanie wybrana miss sławskiej plaży. Imprezę poprowadzą:

Izabel Maciuszek - aktorka filmowa i telewizyjna, prezenterka

oraz Robert Żarczyński wokalista zespołu Kolorowe Gitary.

godz. 14.00 pokaz mody żeglarskiej oraz kolekcji wieczorowej projektu Renaty Potrzeby

godz. 15.00 wybory miss sławskiej plaży - gala finałowa

W przerwie obrad wystąpią "Kolorowe Gitary" grające  hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron oraz własne przeboje

Lista TOP 10 - kandydatki  powalczą o tytuł tej najpiękniejszej.

  1. Kinga Bilińska - Wrocław

 2. Iga Bogucka - Pabianice

 3. Angela Dańczak - Wrocław

 4. Dominika Filipowicz - Zielona Góra

 5. Jola Frankowska -Jakuszów

 6. Monika Garczyńska- Bolesławiec

 7. Daria Jarzyna - Nowy Tomyśl

 8. Liliana Lepucka - Głogów

 9.Katarzyna Strzelecka - Miękinia

 10. Andżelika Szymanowska - Poznań

altIzabel Maciuszek zaprasza na wybory https://www.youtube.com/watch?v=M3Sa_YTPgUU&feature=youtu.be

 

altPiąty koncert w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań Muzycznych "U św. Michała Archanioła w Sławie" poświęcony był Annie German, której utwory z niezwykłą maestrią i delikatnością wykonywała sopranistka Katarzyna Relewicz. Natomiast wspomnieniami o artystce dzielił się akompaniator Piotr Niewiedział. Ponad godzinny koncert został nagrodzony gorącymi oklaskami, oboje artyści wystąpili na bis.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin