altPo raz trzynasty mieszkańcy gminy Sława mieli okazję wziąć udział w konkursie wypieków wielkanocnych, który odbył się w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie.

Konkurs poprzedzony był mszą św. w miejscowym kościele, w której uczestniczyli oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców członkowie Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa z wysokimi na parę metrów i odświętnie przystrojonymi palmami wielkanocnymi. Po dokonaniu obrzędu poświęcenia palm i nabożeństwie w domu kultury odbył się Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych. Jury w składzie Elżbieta Piasny - właścicielka Marketu "Groszek", Monika Miziewicz - przedstawicielka Piekarni Dobrosława BIS i Romuald Gawlik - Dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie WLKP. oceniało 45 wypieków, a wśród nich baby, serniki, mazurki, torty i wiele innych.

Więcej…

 

alt04 kwietnia 2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego wzięło w nich udział 47 osób. Nominowani uczestnicy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Urszula Drożdżyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie i Renata Garbaciak z Biblioteki Publicznej w Sławie.

Więcej…

 

Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbył się wernisaż fotografii pana Jana Wojtasika „Pejzaże Puszczy Tarnowskiej", połączony z spotkaniem autorskim, podczas którego autor wnikliwie opowiadał o swojej pasji.

Na wernisaż przybyli uczniowie klas IV-VI z Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy Ciosańca.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy która będzie prezentowana  od poniedziałku 7 kwietnia do piątku 11 kwietnia w godzinach 14:00-18:00.

 

Więcej…

 

alt W sobotę 29.03.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbył się koncert amerykańskiego gitarzysty Khalifa Wailina Walter`a. Publiczność wysłuchała muzyki typu "boogie blues"jak określa sam Khalif Wailin Walter. Sponsor: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o.

Więcej…

 

altPo raz kolejny 29 marca 2014 roku dzieci wzięły udział w akcji noszącej tytuł "Kulturalny autobus". Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Sławskie Centrum kultury i Wypoczynku w Sławie, jest zorganizowanie dzieciom aktywnego spędzania czasu wolnego i zajeć, które poprzez naukę bawią. Od godzin porannych po wsiach gminy Sława kursował autobus, który przywiózł dzieci do Sława na boisko spotowe Orlik. Organizatorzy przygotowali dla dzieci  dzień sportu.

Więcej…

 
altZ okazji Międzynarodowego Dnia Teatru  młodzi aktorzy z sekcji teatralnej Domu Kultury w Ciosańcu, zaprosili swoje młodsze koleżanki oraz kolegów z klas 0 - III Zespołu Szkół w Ciosańcu na przedstawienie pt."Czerwony Kapturek"

Więcej…

 

alt28.03.2014 r. o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Sławie odbyły się II eliminacje XIV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy".  Konkurs ma już wieloletnią tradycję i  cieszy się wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dużym, wciąż rosnącym zainteresowaniem. Kolejny rok z rzędu mięliśmy okazję posłuchać młodych artystów interpretujących polską piosenkę, poziom był bardzo wysoki, ale wygrać musieli najlepsi.

Więcej…

 

altW dniach 18 i 19 grudnia 2013 roku w Domu Kultury w Krzepielowie po raz trzeci zorganizowano Święto Pluszowego Misia. W pierwszym dniu do świetlicy przyszły przedszkolaki, a następnie dzieci z klasy I i II PSP w Krzepielowie. Dzieciom opowiedziano historię pluszowego misia, przeczytano bajeczke o misiach, a następnie dzieci malowały swoje ulubione misie. W drugim dniu do świetlicy przyszły dzieci z klasy O, które z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o misiach i następnie je rysowały. Warto dodać, że na wystawę pluszowych misi zebrano ponad 100 pluszków różnej wielkości, kolorów, grających, mówiących itd. Dom Kultury w Krzepielowie dziękuje wszystkim, którzy użyczli swoje pluszowe misie na wystawę.

Więcej…

 

altDnia 14 lutego 2014 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyła się zabawa integracyjno - walentynkowa dla wszystkich uczestników ferii zimowych. W czasie zabawy przeprowadzono gry, konkursy i zabawy integracyjne. Imprezę poprowadził Norbert Szczygieł, za co uczestnicy gorąco mu podziękowali. Wszyscy bawili się wspaniale i nie mieli ochoty iść do domów tym bardziej,że ferie się kończyły.

Więcej…

 

altW dniach od 3 lutego 2014 do 15 lutego 2014 w Domu Kultury w Krzepielowie odbyły sie warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.Tematem warsztatów był dzień św.Walentego czyli popularne Walentynki.W warsztatach uczestniczyło ponad 20 osób.Uczestnicy warsztatów pracowali nad kartką na walentynki wykonaną różnymi technikami. Warsztaty odbywały się codziennie w godzinach od 13:00 do 17:00 i zakończyły się 14 lutego br. Każdy z uczestników zabrał swoją własnoręcznie wykonaną Walentynkę dla bliskiej osoby.

Więcej…

 

altW sobotnie popołudnie, 05 kwietnia o godz. 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie, przy kawie i pysznych wypiekach z Piekarni Gierczak, odbyło się spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać opowieści zilustrowanej slajdami z pielgrzymki, jakiej podjął się. Pilegrzym pokonał drogę blisko 4000 kilometrów pieszo, z Warszawy do Santiago de Compostela Drogą Św. Jakuba.

 

Pokaz pn:
"Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela"

Organizatorami są: Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy
 
 
 
 
  Licznik odwiedzin