altW dniach 26.06.2014 r. - 04.07.2014 r. w Domu Kultury w Krzepielowie odbyła się wystawa prac rękodzielniczych pań: Krystyny Małyniak z Akademii Kreatywności, Urszuli Małyniak oraz Justyny Jaroszewicz z Nowych Drzewiec. Panie wystawiły swoje prace, aby chętni odwiedzający dom kultury mogli zapoznać się z techniką wykonywania przepięknych upominków z papieru, wikliny papierowej, nasion, bristolu i wielu wielu innych materiałów. Pani Urszula Małyniak wystawiła swoje prace wykonane metodą decupage. Były to butelki, miseczki, wazony. Pani Krystyna Małyniak zaprezentowała przepiękne drzewka wykonane ze wstążki, papieru oraz krepy, pomysłowe i ręcznie wykonane bukiety z kwiatów, kartki okolicznościowe, upominki na różne okazje ze wstążki, papieru i krepy. Pani Justyna Jaroszewicz pokazała swoje prace, które w większość wykonała z wikliny papierowej. Były to koszyczki na butelki, wózeczki dziecięce, koszyczki na owoce i wiele innych pomysłowych i przepięknych rzeczy na różne okazje.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W pierwszym dniu dom kultury odwiedziły dzieci z klas I, IV, V, VI Szkoły Podstawowej z Krzepielowa. Przez następne dni wystawę zwiedzali mieszkańcy Krążkowa i Krzepielowa. Warto było zobaczyć eksponaty wystawione i zapoznać się z techniką ich wykonywania. Jednocześnie można było przekonać się, że takie materiały jak papier, wstążka, krepa, klej i pomysłowość oraz cierpliwość daje wspaniałe efekty. Dom Kultury w Krzepielowie dziękuje pani Urszuli Małyniak, pani Krystynie Małyniak oraz pani Justynie Jaroszewicz za udostępnienie eksponatów na wystawę.

 

altDnia 16 sierpnia br. w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Finałowy - Akordeon Nowa Podróż Muzyczna w ramach VII Polsko - Niemieckich Spotkań Muzycznych. Wystąpił Warszawski Duet Akordeonowy: Jacek Małachowski - akordeon o Piotr Kopietz - akordina, akordeon. Publiczność miała okazję wysłuchać muzyczną podróż przez utwory komponowane od XVII wieku do współczesności. W programie pojawiły się kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Aram Chaczaturian, utwory Astora Piazzoli,  utwory radzieckie, ormiańskie jak również francuskie i jazzowe.

Dyrektor Festiwalu: Piotr Kokorniak Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Dyrekcja Artystyczna: Ewa i Mariusz Monczak - Fundacja Ars Activia.

Festiwal to letnie przedsięwzięcie artystyczne w  Sławie mające na celu prezentacje koncertów muzyki kameralnej o wysokim poziomie artystycznym. W ramach tegorocznej edycji festiwalu odbyły 3 koncerty, w których wystąpili tradycyjnie artyści z Polski i Niemiec.  Podczas koncertów można było wysłuchać trzech zróżnicowanych  stylistycznie i brzmieniowo koncertów.

 

alt09 sierpnia 2014 r. o godzinie 19:45 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Muzyki Celtyckiej - Celtic Ensemble w ramach VII Polsko - Niemieckie Spotkań Muzycznych u św. Michała Archanioła w Sławie pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Publiczność mogła wysłuchać muzykę celtycką z Anglii, Irlandii, Szkocji, Bretanii, Galicji i Kornwalii.

 

alt

 

altW sobotę 26 lipca o godz 19:45 w kościele p.w Miłosierdzia Bożego odbył się Koncert Inauguracyjny. Wystąpił jeden z najbardziej znanych wirtuozów fletni Pana z Berlina Helmut Hauskeller  z towarzyszeniem organisty Martina Hessa z Sonderhausen. W programie koncertu można było wysłuchać utwory dawnych mistrzów jak  J Michaela Praetoriusa, Girolamo Fantiniego, Jana Sebastiana Bacha, Michela Corretta Carla Ph. E. Bacha, Turlough O’Carolana, Theodora Dubois, jak i melodie ludowe z całego świata Chile, Irlandii, Rumunii i Ukrainy

Helmut Hauskeller studiował grę na fletni Pana z takimi mistrzami tego instrumentu jak Simion Stanciu, Gearges Zamfir. Od 1989 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną, nagrywa płyty CD, rejestruje dla radia i telewizji koncerty z organami, zespołami kameralnymi i orkiestrami. Jego podróże koncertowe prowadziły przez Anglię, Finlandię Szwecję, Norwegię Włochy, Szwajcarię, Nigerię i USA.
Martin Hess, jest koncertującym organistą, od 1974 roku jest profesorem organów i fortepianu w Sonderhausen oraz dyrektorem artystycznym Turynckiego Lata Organowego.

 

alt13.07.2014 r. po raz dziewiąty odbyły się wybory Miss Sławskiej Plaży pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zaprezentowało się osiem dziewcząt: Beata Łupińska nr 1 (Głogów), Karolina Cieślik nr 2 (Legnica), Marta Matyla nr 3 (Przyczyna Górna), Karolina Sawicka nr 4 (Głogów), Monika Brzyśkiewicz nr 5 (Zielona Góra), Angelika Dańczak nr 6 (Lubin), Patrycja Bachorska nr 7 (Głogów), Agnieszka Morżak nr 8 (Żary).  Imprezę poprowadzili Izabela Maciuszek – prezenterka i aktorka telewizyjna oraz Jarosław Jakimowicz – polski aktor. Organizatorami wyborów byli: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, TV-M Press Media Dolnośląski Festiwal Piękna i Gazeta Lubuska.

Kandydatki prezentowały swoją urodę w stroju dziennym, letnich sukienkach oraz kostiumach.

Dodatkowo na imprezie można było odwiedzić  stoisko promocyjne z kosmetykami Polskiej Sieci Drogerii VICA.

 

altPodczas VI Sławskiej Nocy Reggae fani zasmakowali dużej dawki dobrej, energetycznej muzyki, przy której świetnie się bawili. Impreza pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Była to naprawdę wspaniała uczta muzyczna i duchowa, na której panowała gorąca atmosfera. Publiczność szalała. W przepięknym plenerze na scenie przy Jeziorze Sławskim (największym w woj. lubuskim) do późnej nocy rozbrzmiewały dźwięki muzyki reggae. Takiego koncertu jeszcze nie było, na scenie pojawili się SPLENDID SOUND, DAMIAN SYJONFAM, HOPKINS, KUDŁACZ, CHONABIBE, JAMAL i BETHEL.   Artyści pokazali najwyższą klasę, a publiczność dziękowała za występy radosnymi okrzykami i oczywiście nie zabrakło też bisów.
Sponsor główny: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska

alt

 

 

 

 

 

 

Sponsor: Bank Spółdzielczy

alt

 

altFinał XIV Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy rozpoczął się w niedziele tj. 15 czerwca br. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie symbolicznym wypuszczeniem gołębi przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych- oddział w Sławie

Imprezę poprowadził Pan Marek Turowski dziennikarz z Radia Zachód. Rada Artystyczna w składzie: pani Urszula Drożdżyńska – animator kultury, przewodnicząca komisji, pani Małgorzata Tryczyńska – nauczyciel wychowania muzycznego, pani Wiesława Dydyna - Kierownik Ogniska Muzycznego w Sławie oraz pan Łukasz Kielnar – muzyk, nauczyciel wychowania muzycznego w koncercie finałowym spośród 47 wokalistów wyłoniła i nagrodziła 13 młodych artystów oraz 11 wyróżniła. Po długich naradach otrzymaliśmy werdykt jury:


w grupie I (roczniki 2002-2004 ):

 

altDnia 28 05 .2014 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, wszystkie mamy tego dnia spotkały się przy słodkim poczęstunku, prowadziły długie rozmowy i wspólnie śpiewały biesiadne piosenki.

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt30.05.2014 r. o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Sławie odbyły się IV eliminacje XIV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy".  Konkurs ma już wieloletnią tradycję i  cieszy się wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dużym, wciąż rosnącym zainteresowaniem. Kolejny rok z rzędu mięliśmy okazję posłuchać młodych artystów interpretujących polską piosenkę, poziom był bardzo wysoki, ale wygrać musieli najlepsi.

 

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin