altObwoźny „Teatr Włóczykij” odwiedził ostatnio Dom Kultury w Ciosańcu oraz Krzepielowie. Spektakl, który zaprezentowano najmłodszym widzom trwał 40 minut i był oparty  na bajce Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. To przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu młodego człowieka. Przedstawienie grane przez jednego aktora z użyciem tradycyjnych form teatralnych (tj. pacynki, kukiełki i maski) cieszyło się sporym zainteresowaniem i wywoływało entuzjastyczne reakcje małych widzów.

A. Paczkowska

 

altMiniony weekend upłynął pod znakiem wielkiej rozrywki i udanej zabawy. Tradycyjne święto naszego miasta jak zwykle przyciągnęło rzeszę mieszkańców i turystów. Historia Dni Sławy sięga 1991 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano cykl imprez masowych pod nazwą Jarmark Sławski. W tym roku imprezę rozpoczęto od wystawy malarskiej (piękne pejzaże malowane na liściach) pt. "Zaklinając czas w palecie barw" Ewy Lipnickiej oraz prezentacji kolejnej książki napisanej pod redakcją Alfreda Roslera pt. "Z Kresów do ... Sławy". Przeczytać można w niej wiele historii pokolenia naszych dziadków, przy czym każda z nich jest historią zarówno niewyobrażalną i straszną, a jednak tak boleśnie prawdziwą. Na scenie przy plaży głównej SCKiW tego wieczoru publiczność rozweselał kabaret K2 i Tomasz Jachimek.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

 

alt

 

altZapraszamy na pełną gorących, jamajskich rytmów imprezę. VIII Sławska Noc Reggae odbędzie się 7 sierpnia 2016 r. na plaży SCKiW. Zaczynamy o 19:00, wstęp wolny.

 

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt22 lipca 2016 r. w Śmieszkowie odbył się piknik "Na ludowo i sportowo", podczas którego na uczestników czekało wiele atrakcji m. in.: konkursy, zabawy, zajęcia kulinarne oraz ognisko.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt17.07.2016 na koncercie z cyklu Festivitas Musica Sławskie Lato Klasyczne na scenie Tawerna Galery w Sławie gościliśmy zespół Maciej Fortuna International Quartet w składzie: Maciej Fortuna (Polska): trąbka, Mack Goldsbury (USA): saksofon tenorowy i sopranowy, Erik Unsworth (USA): kontrabas, Frank Parker (USA): perkusja. Koncert był naprawdę mocnym uderzeniem ethno jazzu z płyty “Zośka”. Nie była to jednak jedyna atrakcja tego popołudnia,

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin