altW dniach 18-20.10.2016r. w ramach spotkań THe Kino w trzech domach kultury: w Śmieszkowie, Krzepielowie i Ciosańcu dzieci obejrzały na "dużym ekranie" film w polskiej wersji językowej "Daleko na północy" czyli opowieść o pełnej przygód wyprawie życia.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Spotkanie dofinansowano ze środków Powiatu Wschowskiego.
/MP-SCKiW/

 

altZapraszamy chętnych na seanse filmowe, które tym razem kierujemy do najmłodszych.

"Daleko na północy" będziemy prezentowali:

18.10. w Domu Kultury w Śmieszkowie godz. 9.00

19.10. w Domu Kultury w Krzepielowie godz. 9.00

20.10. w Domu Kultury w Ciosańcu godz. 9.00

wstęp wolny

inicjatywa realizowana dzięki dotacji Powiatu Wschowskiego

organizator

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

 

alt16 października 2016 r. (niedziela) serdecznie zapraszamy na IV Jesienny Piknik Rodzinny "Dyniowy zawrót głowy", który odbędzie się na placu za Domem Kultury w Sławie o godz. 15:00. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in.: jesienne zabawy, konkurencje rodzinne, występy dzieci z sekcji i szkółki wokalnej Domu Kultury w Sławie, rozstrzygnięcie konkursów na największą dynię oraz na oryginalne przetwory domowe, koncert zespołu "Stacja Poezja", stoisko gastronomiczne OSP Sława (grill, popcorn,wata cukrowa). Będzie to doskonała okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia wśród rodziny i znajomych, a także do skosztowania dyniowych pyszności ze zbiorów jesiennych przygotowanych przez Ligę Kobiet z Lipinek.

 

alt17 września 2016 r. w ramach cyklu puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza spotkanie odbyło się w Goli, gdzie również na uczestników czekało pełno atrakcji i miłych przeżyć. Zachwycone dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, przeciąganiu liny. Były występy wokalne i taneczne, ognisko, słodycze i puszczano gigantyczne bańki mydlane.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sołtys i Rada Sołecka wsi Gola oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.
/MP-SCKiW/

 

alt11 września 2016 r. na boisku sportowym przy świetlicy w Nowym Strączu odbyło się spotkanie kulturalne pod nazwą puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza. Uczestnicy imprezy przenieśli się na chwilę w dawne czasy. Nie zabrakło ciekawych atrakcji: była inscenizacja średniowieczna, występy taneczne, dawne gry, zabawy zespołowe i konkursy z nagrodami takie jak: ciuciubabka, bilard średniowieczny i spacer nosiwody. Dodatkowo na dzieci czekały słodkości,napoje, ognisko i dmuchana zjeżdżalnia.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sołtys i Rada Sołecka wsi Nowe Strącze oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.
/MP-SCKiW/

 

alt2 października 2016r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” gościliśmy panią Monikę Witkowską. Tym razem podróżniczka opowiedziała o fascynującej wyprawie po krajach Afryki: Kamerunie, Gabonie, Angoli i Gwinei Równikowej. Uczestnicy poznali kulturę i zwyczaje mieszkańców tej części świata. Prelekcja została uzupełniona ciekawymi zdjęciami przywiezionymi z podróży. Na koniec padło wiele pytań ze strony publiczności.
Inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Sława.
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie.
Wsparcie:
OLYMPUS,
Piekarnia Gierczak,
Kaja Komputer.
Organizatorami cyklu są:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty,
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

/MP-SCKiW/

 

altGościem październikowego SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI będzie Monika Witkowska.
Po ostatnim spotkaniu z Australią pora na równie fascynującą Afrykę.
Zapraszamy - 2 października (niedziela) na godz. 16:00.
Dom Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5.
Wstęp wolny.

Witkowska opowie nam o najgorętszym kontynencie:
Afrykańskie M&M Kamerun, Gabon, Kongo, Angola i Gwinea Równikowa to rzadko odwiedzane, jedne z trudniejszych do podróżowania krajów świata,

 

altW każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 12 lat na sobotnie spotkania w Domu Kultury w Sławie. Jest to też świetna okazja na twórcze spędzenie czasu z dala od ekranów używając klocków LEGO i eksperymentów do zabawy i nauki. Najbliższe spotkanie odbędzie się:

Kiedy? 1 października 2016 r.

Co? Baśniowo w Sławie

O której? dzieci 6 - 12 lat: godz. 11:00 i 16:00

dzieci 3 - 5 lat: godz. 13:30

Za ile? 35 zł/ 120 min (rodzeństwo po 30 zł/dziecko)

Gdzie? Dom Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5

Zapisy:
http://kloclegownia.pl/weekend-w-slawie/

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin