altRokrocznie na tydzień przed Wielkanocą w gminie Sława odbywa się Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych, który tym razem odbył się w sali wiejskiej w Lipinkach. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie było jak zwykle wielu, bo przyjęto aż 26 zgłoszeń indywidualnych i 12 grupowych. Apetycznych wypieków oddanych do oceny było 91. Komisja w składzie: Pan Jerzy Żarczyński oraz Panie Elżbieta Wicher, Anna Masłowska i Monika Miziewicz musieli dokonać nie lada wyczynu by spośród tylu doskonałych słodkości i wyłonić te najlepsze.

 

altSobotni kulturalny autobus (28.03.2015). Dzieci zwiedziły z przewodnikami sąsiednie miasto Głogów. Zobaczyły między innymi: pomnik Dzieci Głogowskich, Blok koszarowy, Stare Miasto, sukiennice i wieżę ratuszową.

 

alt22 marca 20015r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się pierwsze w tym roku „Spotkanie z podróżnikami”. Gości przywitała Monika Pełka-kierowik Domu Kultury w Slawie oraz pan Tomasz Szwarc ze Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty. Po czym pan Mateusz Waligóra bez ruszania się z miejsca zabrał wszystkich w swoją podróż z niesamowitymi przygodami po Ameryce Południowej i Australii. Opowiadał między innymi jak wygląda życie na argentyńskiej Boliwii, o największej solnej pustyni świata i o jeszcze innych różnych ciekawych doświadczeniach rowerowych. W kwietniu odbędzie się drugie tego typu spotkanie, którego termin podamy już wkrótce.

 

alt20 marca 2015r. w przeddzień kalendarzowej wiosny ulicami Sławy przemaszerował „wiosenny” korowód z Marzannami. Po długiej i mroźnej zimie na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej w uroczysty sposób powitali wiosnę. Imprezę otworzył pan Sebastian Ciemnoczołowski- Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury w Sławie, dalszą część imprezy poprowadził pan Henryk Cyran instruktor ds. muzycznych.W trakcie spotkania został  przeprowadzony konkurs na „najciekawszą marzannę”. Jury w składzie: Pani Danuta Pitrowska-Sekretarz Gminy, pani Monika Pełka – kierownik Domu Kultury w Sławie oraz Adrian Rolla z Urzędu Miejskiego w Sławie miało naprawdę do podjęcia trudną decyzję o wygranej. Z około 40 marzann wybrano marzannę Klubu Myszka Miki z Przedszkola Promyk w Sławie. Zwycięska klasa w nagrodę otrzymała mini wieżę ufundowaną przez Burmistrza Sławy. Nagrodę osobiście wręczyła pani Danuta Pitrowska Sekretarz Gminy. Oprócz tego każda klasa otrzymała słodkości również ufundowane przez Burmistrza Sławy.  Uroczystość urozmaicono występem Kacpra Mikołajczuka z sekcji wokalnej.

 

alt12.03.2015 roku w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Po uroczystym powitaniu wszystkich Pań przez sołtysa Edwarda Kurpisza oraz pana radnego Pawła Żygadło, wręczono kwiaty. Czas miło płynął na rozmowach przy słodkim poczęstunku i wspólnym śpiewaniu.

 

 

 

 

 

 

altW sobotę 14.03.2015 r. na świetlicy wiejskiej w Bagnie odbył się Dzień Kobiet, na którym gościnnie zaprezentowały swój program artystyczny dzieci z SCKiW Dom Kultury w Ciosańcu pod kierownictwem Pani Agaty Wojciechowskiej.

 

 

altDnia 12 marca 2015 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyło się spotkanie Sołtysa Tadeusza Skrzyczyńskiego z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowe. Na spotkanie, które zostało zorganizowane z okazji Dnia Sołtysa przybyli uczniowie z klas 4, 5, 6  wraz z Dyrektorem Szkoły i wychowawcami. Sołtys  poinformował zebranych o planach i zamierzeniach jakie mają być  realizowane w naszej wsi w obecnym roku. Następnie odpowiadał na zadawane  pytania, których było wiele. Na zakończenie  Zofia Tomczak kierownik Domu Kultury złożyła Sołtysowi  życzenia i wręczyła kwiaty a przybyli uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, które przyniósł Pan Sołtys.                           

 

 

 

altDnia 8 marca 2015 roku w Krzepielowie obchodzono Dzień Kobiet. W sali wiejskiej zebrało się 65 Pań w różnym wieku. Dla przybyłych na tę uroczystość przygotowano słodki poczęstunek. Uroczystość rozpoczęła się występem Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca  w Krzepielowie. Dzieci i młodzież pięknie zaśpiewały oraz wyrecytowały wiersze dedykując je Kobietom. Po śpiewie i wierszach młodzi tancerze z wielką werwą zatańczyli wiązankę tańców lubuskich, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kobiety uczestniczące w tym spotkaniu, śpiewały piosenki ludowe razem z Zespołem, gdyż wiele z nich przed laty było członkami Zespołu. Organizatorami uroczystości była grupa Aktywni - Kreatywni, Dom Kultury w Krzepielowie oraz Sołtys i Rada Sołecka. W czasie uroczystości można było podziwiać wystawę rękodzieła : decupage, kwiaty z bibuły i krepiny, papierową wiklinę, jajka wielkanocne wykonane różnymi metodami.

 

altW ostatnim dniu ferii w Domu Kultury w Śmieszkowie dzieci malowały sobie buzie, słuchały wierszy J. Tuwima oraz brały udział w zabawach sportowych. Ferie zimowe minęły bardzo szybko, były pełne wrażeń i na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 

altDnia 26.02.2015 r. na sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się spektakl pt. " Grymasy królewny Kasi" w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa oraz koncert sekcji wokalnej SCKiW.

 

 

 

 

 

 

alt

Kliknij, aby powiększyć plakat

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin