altJak wiadomo Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych, magicznych dni, w którym wróżą sobie chłopcy i dziewczęta. Andrzejki dla dzieci i młodzieży odbyły się 25 listopada w Domu Kultury w Śmieszkowie. Podczas zabawy zostały przeprowadzone wróżby: lanie wosku, magiczne kubki oraz grosik szczęścia. Na uczestników czekał słodki poczęstunek - ciasteczka z wróżbą "Katarzynki" upieczone przez mamy. Podczas zabawy panowała miła i magiczna atmosfera.

 

altW dniach 25 i 26 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Sławie specjalnie dla dzieci przygotowano projekcję filmu animowanego pt. „Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”. „Na dużym ekranie” wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądnęli bajkę, pełną humoru i dowcipu. Gościliśmy grupy z Zespołu Szkół w Ciosańcu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie oraz Przedszkola Samorządowego w Sławie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Projekt THe KINO dofinansowano ze środków Powiatu Wschowskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

alt24 listopada 2015 w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Alfredem Siateckim - autorem książki "Szósty klucz do bramy".

 

altW dniach 9 - 20 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się wystawa fotografii "Śmieszkowo w obiektywie". Wystawa obejmowała zdjęcia z lat 1946 - 2000, które prezentowały różne dziedziny życia mieszkańców wsi. Wzbudziła ona duże zainteresowanie wśród obecnych i byłych mieszkańców Śmieszkowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć

 

alt10 listopada 2015 roku o godz. 10:00 w Domu Kultury w Ciosańcu już po raz drugi odbył się „Gminny przegląd pieśni i piosenki patriotycznej”, którego organizatorem był Dom Kultury w Ciosańcu przy współpracy z Zespołem Szkół w Ciosańcu.
Przegląd rozpoczęła uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół w Ciosańcu, następnie uroczystego otwarcia przeglądu dokonała pani Bogusława Olszewska, dyrektor Zespołu Szkół w Ciosańcu oraz pani Agata Wojciechowska, kierownik miejscowego Domu Kultury.
W tegorocznej edycji wzięło łącznie udział 37 osób prezentując na scenie bogaty repertuar pieśni i piosenek patriotycznych.

 

altW niedzielę, 8 listopada odbył się ostatni w tym roku koncert w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań Muzycznych u św. Michała Archanioła w Sławie, podczas którego można było posłuchać Muzyki Dawnych Bardów. Wystąpili: Lindsay Dawidson - dudy szkockie oraz Irena Czubek Dawidson - harfa, prezentując prawdziwą, szkocką muzykę. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Sławy.

 

alt

 

altZapraszamy do Domu Kultury w Śmieszkowie na wystawę fotografii "Śmieszkowo w obiektywie, historia i życie wsi". Czas trawnia wystawy: 9-20 listopada 2015 r. w godz: 13:00-21:00.

 

alt„Grzybki, orzeszki, ciasteczka i inne pyszności z jesiennych rozmaitości” - pod takim hasłem przebiegało jesienne popołudnie w Domu Kultury w Ciosańcu.

Punktualnie o godzinie 16:00 sala domu kultury wypełniła się po brzegi mieszkańcami Ciosańca i okolicznych miejscowości.

Pieczenie ciasteczek, robienie różyczek z liści, ludzików z kasztanów, mini straszków na wróble to tylko nie liczne atrakcje jakie czekały na odwiedzających w tym dniu dom kultury.

Każdy z obecnych mógł częstować się darami jesieni, czyli jabłkami, gruszkami i orzechami rozsypanymi w wiklinowych koszach, ponadto dzieci mogły napić się rozgrzewającej w jesienne chłody herbatki, a dorośli pobudzającej kawy z ekspresu ciśnieniowego.

Można było również degustować przetwory na zimę i wymieniać się przepisami. Natomiast każda z Pań otrzymała upominek w postaci przecieru pomidorowego domowej roboty.

Podczas spotkania cały czas unosił się cudowny zapach pieczonych ciasteczek w barwach jesieni, które na koniec wszyscy z apetytem zjedli.

 

altStowarzyszenie Twórcze Horyzonty przy współpracy ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku
proponuje Państwu kolejne "Spotkanie z podróżnikiem " i to kolejne z Łukaszem Superganem.
Tym razem Łukasz opowie o swojej podróży do Indii.
Zapraszamy do Domu Kultury w Sławie
8listopada na godzinę 16:00
wstęp wolny

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin