plakatZ okazji Dnia Babci i Dziadka 25 stycznia 2015 r. o godzinie 15:00 w Domu Kultury w Krzepielowie odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca .

Zapraszamy!

 

altDzień Babci i Dziadka tuż tuż …

Z tej okazji Dom Kultury w Śmieszkowie, Rada Rodziców oraz Szkoła Podstawowa w Śmieszkowie serdecznie zapraszają na występy artystyczne dzieci, które odbędą się 23 stycznia 2015 r o godzinie 11:00 w Domu Kultury w Śmieszkowie.

W programie: występ zespołu tanecznego Śmieszki, wiersze i piosenki oraz słodki poczęstunek.

Zapraszamy!

 

altJak co roku w Sławie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo fatalnej aury mieszkańcy Gminy pokazali, że mają wielkie i hojne serca.  Zebrana kwota jest wyższa niż w roku 2014 i wynosi 20.300,03 zł

Pieniądze trafiły na konto Fundacji, które w tym roku przeznaczone będą „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.                          

Serdecznie dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie.

 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie oraz Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Akademii Dorosłego Człowieka Klubu Piosenki Biesiadnej „Sławianie” działającej przy SCKiW, który odbędzie się 25 stycznia 2015r ( niedziela) o godzinie 12:45 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

W programie koncertu popularne kolędy oraz pastorałki przy akompaniamencie:

st. instruktora ds. muzycznych w SCKiW Henryka Cyrana –gitara elektroakustyczna

muzyka Tomasza Łuczaka – gitara elektroakustyczna

muzyka Mariusza Łuczaka – instrumenty perkusyjne

Serdecznie zapraszamy!

 

orkiestraBurmistrz Sławy , Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zapraszają na Koncert Noworoczny „SWING NIGHT”, CZYLI KARNAWAŁ W SWINGOWYCH KLIMATACH, który odbędzie się 18 stycznia 2015 o godz. 19:00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie. Wystąpi zespół Swing Motion w składzie:

 

koszulkaJuż po raz 11 w Sławie organizowany jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,11 stycznia 2015 roku od godziny 9:00 będzie zorganizowana kwesta na rzecz XXIII Finału WOŚP. W kweście będzie uczestniczyć 30 wolontariuszy. W tym roku pieniądze będą zbierane  „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

 

alt  W dniach 16-17.12.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się wspólne malowanie bombek. Uczestnicy warsztatów mogli sami przygotować odzoby choinkowe, dzieciom nie brakowało pomysłów. Wszystkie pięknie ozdobione bombki i inne dekoracje trafiły na choinkę.

 

alt12 grudnia 2014 r., o godz. 10:00  w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród w IV Gminnym Konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową pt. „Szopka bożonarodzeniowa – kreacja i tradycja” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Uroczystość rozpoczął Piotr Kokorniak – dyrektor SCKiW powitaniem laureatów konkursu wraz z rodzicami i opiekunami, powitaniem członków komisji konkursowej pani Danuty Pitrowskiej – Sekretarz Gminy, księdza proboszcza Jerzego Ślusarczyka, Małgorzaty Sobczak - kierownika Referatu Rozwoju i Promocji Gminy oraz Anny Tomiczek – plastyk SCKiW. Po wprowadzaniu uczestników uroczystości w magiczną, świąteczną atmosferę ujawniono nazwiska autorów nagrodzonych i wręczono dyplomy oraz nagrody.

A oto wyniki:

 

altW SCKiW Domu Kultury w Śmieszkowie w dniu 5 grudnia br. odbył się towarzyski mecz piłki stołowej. W meczu zagrała drużyna ze Śmieszkowa kontra goście z Głogowa.

 

alt29.11.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Anitą Demianowicz, która wprowadziła publiczność w podróż śladami marzeń do Ameryki Środkowej: do Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Zaprosiła do wspólnego wspinania się na wulkany i najwyższe szczyty, do wędrówek po mieście, do rozmów z miejscowymi, do przyjrzenia się kulturze Majów, zwyczajom bożonarodzeniowym i wielkanocnym, a także do przekonania się jak naprawdę wyglądał „koniec świata” w dniu 21 grudnia w dawnej stolicy Majów – w Tikal.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż Pożarna WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin