alt28 maja 2016r. na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie odbył się piknik rodzinny "Mamo, Tato zagraj w klasy" czyli zabawy PRL-u. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Program dostosowany został zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W kultowym klimacie epoki przeprowadzono liczne zabawy i konkursy np. jedzenie na czas przy stołach z przykręconymi miskami i łyżkami na łańcuchach. Grano w gumę, klasy i kapsle. Cały czas panowała dobra zabawa,

 

alt27 maja 2016 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się III eliminacje XVI Festiwalu Piosenki „Śpiewać może
każdy”.
Komisja w składzie:
przewodnicząca Wiesława Dydyna, Roman Kaczmarek, Grzegorz Kamiński wysłuchała ponad 40 uczestników.
A o to wyniki:

 

alt22 maja 2016r. w Krążkowie odbyło się spotkanie kulturalne pod nazwą „puk...puk... KULTURA! Tropem Śreniowiecza”. Grupa teatralna z Domu Kultury w Ciosańcu odegrała „Legendę o Sławie”, były też tańce średniowieczne i współczesne w wykonaniu dzieci z domów kultury w Sławie i Ciosańcu. Dużo śmiechu i zabawy przyniosły wspólne gry i zabawy takie jak narty bolkowskie, wyścig w miskach, spacer nosiwody, średniowieczny bilard. Najmłodsi mogli zrobić sobie oryginalną biżuterię, czy też spróbować swoich sił w konkursie na herb Krążkowa. Uczestnicy otrzymywali słodycze i nagrody. Był też czas na słodkie co nieco, przygotowane przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet- filię w Krążkowie.
Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, Sołectwo Krążkowo oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

alt20 maja 2016 w Domu Kultury w Sławie podczas XIII Wiosennego Przeglądu Kulturalnego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy zaprezentowali się uczniowie szkół i przedszkoli z następujących placówek:

 

alt

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altZapraszamy obywateli w każdym wieku na piknik rodzinny "Mamo, Tato zagraj w klasy" czyli zabawy PRL-u, który odbędzie się 28 maja o godz. 15:00 na terenie przy plaży SCKiW. Przyjdźcie całymi rodzinami, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt12 maja 2016 r. na eliminacjach Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbyła się w Domu Kultury w Śmieszkowie zaprezentowało się 10 zespołów z powiatu wschowskiego. Prezentacje grup tanecznych oceniała komisja konkursowa w składzie:
Marek Zadłużny – choreograf, dyplomowany artysta, tancerz, wykładowca w zakresie współczesnych form tańca na Uniwersytecie Zielonogórskim, reprezentujący Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze,
Beata Fic – podinspektor ds. Promocji i Rozwoju Gospodarczego Powiatu - Starostwo Powiatowe we Wschowie,
Tomasz Krzymiński - kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy- Urząd Miejski w Sławie.
Zespół TUTU z Domu Kultury w Sławie otrzymał nominację do finału Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbędzie się 7 czerwca 2016 w Nowosolskim Domu Kultury oraz Nagrodę Burmistrza Sławy - 500zł.

 

alt

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt29 kwietnia 2016 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się II eliminacje XVI Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”.
Komisja w składzie:
przewodnicząca Małgorzata Tryczyńska, Roman Kaczmarek, Grzegorz Kamiński wysłuchała ponad 50 uczestników.
A o to wyniki:

 

altJarmark Produktu Lokalnego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy
2-3 maja 2016
W długi majowy weekend można było pospacerować po tętniącym życiem Starym Rynku w Sławie. Każdy kto odwiedził Jarmark mógł poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Od wczesnych godzin porannych blisko 70 wystawców prezentowało swoje wyroby i dzieła. Stoiska jarmarczne obfitowały w tradycyjnie przygotowane swojskie wędliny, sery, świeże pieczywo, słodkie wypieki, miody, oleje tłoczone na zimno. Kolorowe stragany z rękodziełami przyciągały kupujących. Rękodzielnicy i artyści prezentowali swoje dzieła od biżuterii, decoupage’u, malarstwa, rzeźby, ceramiki użytkowej

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin