altW niedzielne popołudnie, 24 kwietnia w Domu Kultury w Sławie odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem. W spotkaniu wzięła udział rekordowa liczba osób, około 40.Takiej frekwencji jeszcze nie było. Tym razem gościem był realizujący projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" Robert Gondek.
Organizator: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty;
Współorganizator: SCKiW;
Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego;
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie;
Wsparcie: Piekarnia Gierczak - OLYMPUS -- Kaja Komputer.

 

alt15 kwietnia 2016 w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów oraz instytucji kultury z powiatu wschowskiego.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Anna Zadłuża - Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze;
2. Renata Garbaciak - Biblioteka Publiczna w Sławie;
3. Magdalena Kaczmarska - nauczyciel języka polskiego w ZSP w Sławie, po wysłuchaniu 23 uczestników w I grupie wiekowej (klasy I-III) wytypowała do udziału w spotkaniu finałowym, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej następujące osoby:

 

alt12 kwietnia 2016 r. w szkole podstawowej w Sławie odbyły się dwa koncerty sekcji wokalnej SCKiW. Młodzi artyści wykonali piosenki dziecięce w opracowaniu muzycznym i aranżacyjnym instruktora do spraw muzycznych Henryka Cyrana. Wystąpili Aleksandra Mroskowiak, Kacper Mikołajczuk, Marcelina Sobczak. Koncert został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i nagrodzony brawami. Pani Dyrektor Magdalena Kaczorowska serdecznie podziękowała za występ.

 

 

 

 

altWiosnę już mamy za oknami, a takie powitanie przygotowały dzieci w Ciosańcu.
21 marca 2016 r. w Ciosańcu odbyło się "Powitanie Wiosny" z Domem Kultury i Biblioteką Publiczną. Ze względu na nie sprzyjającą aurę impreza odbyła się na sali w Domu Kultury.
"Powitanie Wiosny" zapoczątkowały przedszkolaki występem artystycznym.
Na wszystkie dzieci czekały wiosenne zagadki, konkursy oraz poszukiwanie zwiastunów wiosny ukrytych na sali, a także rodzinne robienie „Marzanny”.
W trakcie imprezy każdy mógł częstować się grillowanymi kiełbaskami, sokami i jabłkami.

Organizatorzy dziękują sponsorom:

Urzędowi Miejskiemu w Sławie
Firmie „Balcerzak i sp. zo.o.”
Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Ciosańcu.

 

 

altW niedzielę, 3 kwietnia 2016 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyku „Spotkania z podróżnikami”. Gościem był Szczepan Ligęza z Warszawy, który opowiedział zgromadzonym swoją historię pt.: „Podróż do źródeł rzeki, której nie ma”.

Organizator: Stowarzyszenie Twórcze Horytonty;

Współorganizator: SCKiW;

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego;
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie;
Wsparcie: Piekarnia Gierczak  -  OLYMPUS -- Kaja Komputer;

 

altPierwsze trzy miesiące nowego roku w Domu Kultury w Ciosańcu były bardzo intensywne, począwszy od ferii zimowych, a zakończywszy na Powitaniu Wiosny.

Pierwszy tydzień ferii dotyczył folkloru, natomiast drugi tydzień przybliżył feriowiczom czasy średniowiecza. Podczas trwania ferii dzieci i młodzież brały udział w zajęciach teatralnych, tanecznych, plastycznych i ruchowych.

Na zakończenie  Dom Kultury odwiedził Magik który zaprezentował swoje „Magiczne show”

21 stycznia w Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka na które została zaproszona pani Jadwiga Mendyka, autorka tomiku wierszy „Życie z uśmiechem”.

 

altW środę 30 marca 2016 r. w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2016 ,,Scena Dziecięca". Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku reprezentowali: Kacper Mikołajczuk, Aleksandra Mroskowiak, Marcelina Sobczak oraz zespół wokalny ,,Zakręceni". Wyróżnienie otrzymał Kacper Mikołajczuk. Serdecznie gratulujemy.

 

alt

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
przy współpracy z SCKiW zaprasza na seans filmowy.

W 2016 chcielibyśmy zaprosić na siedem seansów filmowych.
Spotykać będziemy się w niedziele w odstępach kilkutygodniowych pomiędzy kolejnymi seansami.
Rozpoczynamy w nadchodzącą niedzielę
10 kwietnia,
o godzinie 17:00

filmem, który jest tegorocznym zdobywcą Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.
"Syn Szawła" w reż. László Nemesa.

wstęp 5 zł/młodzież free.

 

altDzieci z Domu Kultury w Śmieszkowie do nadejścia wiosny przygotowywały się już wcześniej. 21 marca pożegnały zimę i powitały oczekiwaną wiosnę głośnymi okrzykami i wesołą zabawą. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami.

 

 

 

 

 

 

altW niedzielę, 20 marca na sali wiejskiej w Krążkowie odbył się XV Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych. Apetycznych wypieków oddanych do oceny było ok 50. Komisja w składzie: Elżbieta Wicher, Monika Miziewicz oraz Tomasz Krzymiński musiała dokonać nie lada wyczynu by spośród tylu doskonałych słodkości wyłonić te najlepsze.
Po obejrzeniu i degustacji jury przyznało:

 

alt

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin